Hoogbegaafde heeft vaak verkeerde baan
Bron: Nederlands Dagblad
DEN HAAG – Eén op de vijf hoogbegaafden, mensen met een IQ hoger dan 130, zit niet op de goede werkplek. Ze kunnen hun ei niet kwijt of stuiten op onbegrip van collega’s.
Bedrijven die de kwaliteiten van hoogbegaafden op de werkvloer wel benutten, voegen meer menselijk kapitaal toe aan de economie. Deskundigen vinden dat er meer aandacht moet komen voor de meerwaarde van hoogbegaafden op de werkvloer. ,,Als hoogbegaafden tot hun recht kunnen komen, heeft dat ook een positief effect op de rest van de werkvloer. Juist nu het economisch slecht gaat, kunnen bedrijven daar hun voordeel mee doen”, zegt Grethe van Geffen, voorzitter van hoogbegaafdenvereniging Mensa.
Nederland telt ongeveer 300.000 hoogbegaafden. Van hen zitten er zo’n 60.000 niet op de goede werkplek, zegt emeritus hoogleraar en ontwikkelingspsycholoog Frans Mönks. Hoogbegaafden lopen nogal eens uit de pas omdat ze problemen vaak op een totaal andere manier benaderen. Collega’s op het werk weten soms niet wat ze met hen aan moeten. Hoogbegaafden kunnen zo in een isolement terechtkomen.
Meer over dit onderwerp kunt u lezen in het Nederlands Dagblad van dinsdag 15 december 2009

Laden...
Evenementen

